جمعه, ۱۷ مرداد , ۱۳۹۹ Friday, 7 August , 2020
  • ۱۰ خصوصیت یک خانواده موفق ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

    ۱۰ خصوصیت یک خانواده موفق

    یک مشاور و روانشناس گفت: خانواده موفق ویژگی‌هایی دارد که با تدبیر تمام اعضای خانواده محقق می‌شود.

کابوس، شروع استرس است؟ ۱۵ تیر ۱۳۹۹

کابوس، شروع استرس است؟

یک مشاور و روانشناس خانواده گفت: استرس در کودکان با نشانه‌هایی مانند ناخن جویدن، شب ادراری، کابوس‌های شبانه همراه است که این علائم می‌تواند نشان دهنده شروع استرس باشد.

بلایی که تنبیه بدنی سر کودک می آورد و روشهای جایگزین آن ۰۱ تیر ۱۳۹۹

بلایی که تنبیه بدنی سر کودک می آورد و روشهای جایگزین آن

به خانواده ها توصیه می شود با یک خطای کوچک، کودک را مورد مواخذه قرار ندهند و تلاش داشته باشند به صورت طنز وار مشکلات را برطرف کنند.

چرا به روانشناس مراجعه نمی‌کنیم؟ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹

چرا به روانشناس مراجعه نمی‌کنیم؟

روانشناس و کارشناس خانواده گفت: کاش زوجین در زمان بارداری زن در کنار هزینه کردن برای جسم جنین خود، هزینه مشاوره را نیز پرداخت کند تا کودک پیش از به دنیا آمدن به درستی تربیت شود.

سحرخیزی باعث پیشگیری از افسردگی می‌شود ۰۳ خرداد ۱۳۹۹

سحرخیزی باعث پیشگیری از افسردگی می‌شود

ميزان ترشح این مواد در داخل بدن در ساعتهای صبحگاهی شدیداً بالا می‌رود، به طوریکه مطالعه‌ای بین تعدادی دانشجو، نشان داده است که میانگین ميزان بیماری افسردگی در دانشجویان سحرخیز کم تر از غیرسحرخیز بوده است.

نسخه گیاهی برای تقویت‌ سیستم ایمنی بدن ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

نسخه گیاهی برای تقویت‌ سیستم ایمنی بدن

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: مصرف گیاه‌هایی مانند به لیمو به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

گیاهی که دستگاه گوارش را برای روزه قوی می‌کند ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

گیاهی که دستگاه گوارش را برای روزه قوی می‌کند

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: کنگر فرنگی املاح و ویتامین‌های فراوانی دارد و برای سلامت دستگاه گوارش و به همین علت برای استفاده در ماه رمضان مناسب است.

با این دمنوش‌ها، قند خون خود را در ماه رمضان تنظیم کنید ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

با این دمنوش‌ها، قند خون خود را در ماه رمضان تنظیم کنید

عضو هیات علمی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: در ماه رمضان میزان قند خون دچار تغییرات بسیاری می‌شود، بنابراین مصرف دمنوش‌هایی مانند ختمی خبازی و ریحان می‌تواند قند خون را تنظیم کند و از فشارهای روزه کم کند.

هنگام استرس چه کارهایی انجام ندهیم؟ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

هنگام استرس چه کارهایی انجام ندهیم؟

یکی از کارهایی که موقع عصبانیت و استرس، انجام می‌دهیم پرت کردن اشیاء و وسایلی است که کنار دستمان هستند. حتی در برخی از کشورها اتاقک‌هایی به نام «اتاق خشم» وجود دارد که افراد داخل آن اتاق‌ها می‌شوند و هرچه در آنجا هست را پرت می‌کنند و فریاد می‌کشند.

نوشیدنی‌های گیاهی ماه مبارک رمضان ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

نوشیدنی‌های گیاهی ماه مبارک رمضان

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی درباره نوشیدنی‌های گیاهی مناسب ماه مبارک رمضان گفت: روزه‌داران می‌توانند از مخلوط ختمی خبازی و گل بنفشه برای خشکی دهان و از اسطوخودوس، بابونه شیرازی، گل گاو زبان و سنبل‌الطیب برای رفع سردرد در ماه مبارک رمضان استفاده کنند.

افراد حسود و راه های برخورد با این افراد ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

افراد حسود و راه های برخورد با این افراد

در برخورد با انتقادهای اشخاص حسود مسیر سخت ولی سازنده ای در پیش خواهید داشت. در این مواقع یا باید شبیه فرد حسود برخورد کنید یا کاری انجام دهید که درست است. بی تردید شما موفقیت بیشتری از آدم های حسود دارید که سعی ميکنند وضعیت را برایتان دشوار کنند.