به گزارش نگاه خراسان جنوبی، صبح امروز با حضور مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، رئیس مرکز مشارکت‎های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در ورزش، مشاور وزیر، مدیرکل امور مجلس و مدیرکل مرکز اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، استاندار خراسان جنوبی و تنی چند از مسئولان سالن تخصصی و بین‌المللی اسکواش بیرجند افتتاح شد.

این سالن تخصصی با ۹۳۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۵۶۰۰ میلیون ریال از محل منابع ملی و استانی افتتاح شد.

لازم به ذکر است این سومین سفر مقام عالی وزارت ورزش و جوانان به خراسان جنوبی است که در جریان این سفر، ۱۳ پروژه ورزشی با اعتبار ۱۹۰ میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

افتتاح سالن تخصصی و بین‌المللی اسکواش بیرجند، سالن ورزشی چند منظوره بانوان، سالن سقف کوتاه نهبندان و استخر سرپوشیده سربیشه از جمله برنامه‌های این سفر است.

بازدید از طرح‌های اقتصاد مقاومتی و حضور در جلسه اقتصاد مقاومتی، افتتاح و بهره برداری از سالن ورزشی بانوان سرایان، سالن ورزشی زول قاینات، چمن مصنوعی بزرگ شهرستان زیرکوه و چمن های مصنوعی سه قلعه سرایان، موسویه قاین، بندان نهبندان، رقه بشرویه، استند زیرکوه از دیگر برنامه های سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی است.

 13 پروژه ورزشی خراسان‌جنوبی با اعتبار ۱۹۰ میلیارد ریال با زیربنای ۲۳ هزار و ۸۳۴ مترمربع احداث شده که جمعیت ۳۰۳ هزار ۲۰۰ نفر از جوانان و ورزشکاران در سراسر استان از امکانات و خدمات آن بهره‌مند خواهند شد.

  • منبع خبر : تسنیم