به گزارش نگاه خراسان جنوبی، غلامرضا اشرفی صبح امروز در چهارمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تفاهم نامه احداث واحد مسکونی ارزان قیمت منعقد شده که مدت اجرای آن ۳ سال است.

وی با بیان اینکه در بحث مشاغل آسیب دیده از کرونا چندین موسسه همکاری دارند افزود: در این راستا ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و بیکاری برخی از مشاغل بیان کرد: ۴ هزار و ۲۰۰ متقاضی کسب و کار در سامانه کارا ثبت نام کردند.

اشرفی با بیان اینکه تاکنون ۶ هزار و ۲۰۰ نفر از افراد بیکار شده از ابتدای اسفندماه در بحث کرونا در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند تصریح کرد: برای واجدین شرایط مبلغی توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده شده است.

وی نرخ بیکاری خراسان جنوبی در سال ۹۸  برابر اعلام مرکز آمار ایران را ۶٫۹ درصد عنوان و خاطرنشان کرد: در سال گذشته خراسان جنوبی در مقایسه با سایر استان‌های کشور رتبه یکم را داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه در خراسان جنوبی نرخ بیکاری در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، ۲ درصد کاهش داشته است یادآور شد: نرخ مشارکت اقتصادی خراسان جنوبی در سال گذشته 45.1 درصد است.

اشرفی یادآور شد: ۵ مرکز دفاتر مشاوره و اطلاع رسانی خدمات کارآفرینی در استان وجود دارد که در مجموع ۲۶۰ طرح کسب و کار، حمایت و مشاوره کردند.

  • منبع خبر : تسنیم