به گزارش نگاه خراسان جنوبی، محمدعلی واقعی، با اشاره به آخرین وضعیت پرداخت مطالبات فرهنگیان بازنشسته اظهار داشت: در جلسه ویدئو کنفرانسی که در دو هفته قبل برگزار شد مطالبات فرهنگیان بازنشسته مطرح شد که معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور قول مساعد دادند قبل از مهرماه پاداش‌های بازنشستگان فرهنگی واریز می‌شود.

وی با بیان اینکه مقرر شد پاداش فرهنگیان بازنشسته برخلاف سال‌های قبل که در چند قسط واریز می‌شد امسال به صورت یکجا پرداخت شود افزود: امیداوریم وعده نوبخت مبنی بر پرداخت پاداش فرهنگیان تا مهرماه محقق شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه برای تامین آن باید برنامه ریزی کند چرا که ۱۰۸ میلیارد تومان پاداش فرهنگیان بازنشسته سال قبل باید پرداخت شود.

واقعی عنوان کرد: پرداختی‌ها به طور معمول یک سال تاخیر دارد چرا که بخش زیادی از فرهنگیان تا اسفند بازنشسته می‌شوند و پرداختی و ابلاغ بعد از پایان سال تحصیلی است.

وی با اشاره به فضای مجازی و سامانه شاد گفت: عدم دسترسی برخی از دانش آموزان به اینترنت، عدم برخورداری دانش آموزان روستایی و عشایری از گوشی هوشمند، فراهم نبودن زیرساخت‌ها از مهمترین چالش‌های پیش روی آموزش و پرورش استان است که برای رفع این مشکل برگزاری کلاسها به صورت حضوری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و در اختیار قرار دادن جزوه و بسته‌های آموزشی عمل شده تا عدالت اجتماعی و آموزشی که مورد تاکید است انجام شود. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تأکید کرد: در حال حاضر سامانه شاد یک ابزار آموزشی است و به ابزارهای کمک آموزشی که معلم می‌تواند از آن استفاده کند اضافه می‌شود و از سویی دیگر با تلاش معلمان اجازه نمی‌دهیم دانش آموزی با نداشتن اینترنت یا ابزار هوشمند از آموختن محروم شود. 

  • منبع خبر : تسنیم