مدیرکل امور اداری و مالی استانداری خراسان جنوبی گفت: ۸۰ نفر از طریق هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور، در فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان به کار گرفته می‌شوند.

علی بهدانی از تغییر زمان برگزاری و تعیین فرصت برای ویرایش اطلاعات ثبت‌نام کنندگان در آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور خبر داد و افزود: این فرصت شامل حال افرادی که برای فعالیت در فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان ثبت‌نام کرده‌اند نیز می‌شود.

به گزارش نگاه خراسان جنوبی، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وی با اشاره به پیگیری‌های استاندار برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه‌های تابعه استانداری خاطرنشان کرد: افرادی که زمان ثبت‌نام در این آزمون برای فعالیت در فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان اعلام آمادگی کرده‌اند، باید در این فرصت تعیین شده به منظور ویرایش و اصلاح اطلاعات خود و انتخاب گزینه بومی اقدام کنند.

مدیرکل امور اداری و مالی استانداری خراسان جنوبی گفت: سازمان امور اداری و استخدامی کشور در ارتباط با نحوه اعمال اولویت برای متقاضیان بومی شهرستانی در هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور، اطلاعیه‌ای صادر و در همین راستا فرصتی را تعیین کرده است.

وی بیان کرد: براساس اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور، متقاضیان بومی شهرستانی می‌توانند به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org، مراجعه و نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام کنند.

بهدانی اظهار کرد: زمان تعیین شده برای اصلاح و ویرایش اطلاعات از روز سه‌شنبه ۲۹ مهرماه تا روز جمعه دوم آبان ماه است.

وی تصریح کرد: افراد بومی متقاضی بهره‌مندی از اولویت بومی، باید در زمان ویرایش اطلاعات، پس از انتخاب گزینه “من متقاضی استفاده از اولویت بومی هستم”، شغل محل انتخابی خود را تایید کرده و در صورت نیاز به تغییر شغل محل انتخابی، نسبت به تعیین شغل محل جدید براساس مفاد دفترچه راهنمای ثبت‌نام هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور اقدام کنند.

وی افزود: متقاضیان غیر بومی نیز در صورت تمایل می‌توانند براساس مفاد دفترچه راهنمای ثبت‌نام هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور نسبت به اصلاح و تغییر اطلاعات شغل محل جدید خود اقدام کنند.

مدیرکل امور اداری و مالی استانداری خراسان جنوبی درخصوص متقاضیان انصراف از آزمون گفت: این دسته از افراد می‌توانند از قسمت ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، انصراف خود از ثبت‌نام و همچنین شرکت در آزمون را اعلام کنند.

وی بیان کرد: بنا به اعلام سازمان امور اداری و استخدامی کشور، پس از پایان زمان ویرایش اطلاعات، مبالغ ثبت‌نامی متقاضیان انصراف از آزمون به حساب آنها مسترد خواهد شد.

وی یادآور شد: چنانچه افراد ثبت‌نام کننده در آزمون در زمان مقرر به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نکنند و برای تعیین استفاده از اولویت بومی یا اصلاح و تغییر شغل محل انتخابی خود اقدام نکنند، این امر به منزله تأیید اطلاعات ثبت‌نامی آنها از نظر شغل محل انتخابی و همچنین عدم درخواست بهره‌مندی از اولویت بومی شهرستانی است.

بهدانی گفت: مدت زمان ویرایش و اصلاح اطلاعات متقاضیان شرکت در این آزمون فراگیر تمدید نخواهد شد.

وی با اشاره به تغییر زمان برگزاری آزمون ادامه داد: به منظور ایجاد فرصت مناسب برای آمادگی تمامی متقاضی ثبت‌نام کننده، زمان برگزاری هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور از روز پنجشنبه نهم آبان ماه به روزهای پنجشنبه و جمعه ششم و هفتم آذر ماه ۱۳۹۹ تغییر یافته است.

وی یادآور شد: تمامی متقاضیان ثبت‌نام کننده در آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور به ویژه افرادی که برای آغاز فعالیت در فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان اعلام آمادگی کرده‌اند، لازم است نسبت به تعیین وضعیت خود براساس اطلاعات ارائه شده اقدام کنند.

مدیرکل امور اداری و مالی استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: براساس ماده واحده قانون اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری در راستای مصوبه ۱۶ شهریور ماه مجلس شورای اسلامی، موضوع بومی‌گزینی در آزمون استخدامی با هدف ماندگاری نیروها در شهرستان‌ها مطرح شد و طبق این قانون، به افرادی بومی یک شهرستان اطلاق می‌شود که در آن شهرستان متولد شده‌اند یا سابقه حداقل ۱۰ سال سکونت در آن شهرستان را داشته باشند.

بهدانی خاطرنشان کرد: براساس این آزمون ۵۰۹ نفر در ۱۶ دستگاه اجرایی استان خراسان جنوبی جذب و به کارگیری می‌شوند که از این تعداد بیشترین سهمیه مربوط به آموزش و پرورش و استانداری به ترتیب با ۳۱۰ و ۸۰ نفر است.

  • منبع خبر : ایسنا