محمد صادق معتمدیان، امروز شنبه ۱۷ آبان در مراسم تکریم و معارفه استانداران پیشین و جدید خراسان جنوبی، از مردم به عنوان سرمایه‌های ارزشمند دوره خدمت خود در استان خراسان جنوبی و همراهی و همفکری بزرگان، نخبگان، دانشگاهیان و اصحاب رسانه در سایه حمایت‌ها و پشتوانه مردمی تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش نگاه خراسان جنوبی، وی با بیان اینکه ظرفیت‌های خراسان جنوبی را به کشور معرفی کردیم و پای شرکت‌های توسعه‌گرا دولتی که جای آنها در استان خالی بود، به خراسان جنوبی باز و ریل‌گذاری انجام شد، افزود: مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی نیز در این دوره و دوره قبل در زمینه تعامل و توسعه همه جانبه استان تلاش کردند که این تعاملات موجب سرعت‌بخشی فعالیت‌ها در حوزه‌های مختلف بود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه استاندار جدید از مدیران با سابقه وزارت کشور بوده و آشنایی کامل به ظرفیت‌ها و مسائل دارند، اظهار کرد: با حمایت‌های استانی و ملی مدیران، شاهد توسعه این منطقه مهم و استراتژیک خواهیم بود.

معتمدیان با بیان اینکه امیدواریم با حضور استاندار جدید این قطار توسعه، سرعت بگیرد و شاهد شتاب توسعه همه جانبه باشیم، تصریح کرد: با  مدیریت جهادی مدیران دستگاه‌های اجرایی که شب و روز در شرایط بی‌سابقه تحریم و محدودیت‌های مالی، در دو سال اخیر که حتی توانایی پرداخت اضافه کاری کارکنان دولت را نداشتیم در راستای توسعه گام‌هایی برداشتیم.

وی از حمایت‌های معنوی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی برای رفع مشکلات استان و رهنمودها و توجه به اقشار آسیب‌پذیر در برنامه‌ریزی‌های بلند مدت در حوزه کاهش تبعیض و کم‌کردن شکاف بین مناطق کمتر برخوردار قدردانی کرد.

استاندار پیشین خراسان جنوبی با قدردانی از اصحاب رسانه که از ابتدای ورودش به استان برنامه‌های وی را پوشش داده، نقد کرده و کمک کردند تا خراسان جنوبی را با نام محرومیت نشناسند، تصریح کرد: معاونان، فرمانداران، بخشداران و کارکنان استانداری نیز علی‌رغم  همه محددیت‌ها، راهبری برنامه‌های دولت را برعهده داشتند که قابل تقدیر است.

معتمدیان ادامه داد: در مدت خدمت به مرم استان، از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان که ناشی از ظرفیت ‌شناسی بومی بود، استفاده کرده و تلاش کردیم به جای معرفی چهره محرومیت و نداشته‌ها، داشته‌های خود را معرفی کنیم.

وی افزود: در این مدت توانستیم از استان سی و یکم در حوزه ضریب نفوذ دیجیتال به میانگین کشوری برسیم که رکوردی بود و هم اکنون به عنوان پایلوت در سایر استان‌ها دنبال می‌شود.

استاندار پیشین خراسان جنوبی بیان کرد: اکنون قطار توسعه استان در ریل قرار گرفته که این امر با مطالبات مردمی و با کار کارشناسی دولت انجام شده است.

وی افزود: همگان تا امروز تلاش کردند تا در برنامه‌های جهشی که طی دو سال گذشته تدوین شده بود، با همت و دلسوزی و روحیه جهادی در کنار حمایت سایر دستگاه‌ها از جمله نیروهای حمایتی در حوزه محرومیت‌زدایی استان نقش بسزایی ایفا کنند و در بحث اعتبارات خوب معیشتی در شرایط سخت کرونایی نقش‌آفرینی کردند.

معتمدیان با اشاره به امنیت خوب در خراسان جنوبی به واسطه تلاش‌های نیروهای امنیتی، گفت: با تلاش‌ها و همکاری‌ها و هم‌افزایی شورای تامین، امروز خراسان جنوبی یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است و علی‌رغم اینکه ما طولانی‌ترین مرز را با کشور افغانستان داریم، اما با افتخار اعلام می‌کنیم که امن‌ترین استان هستیم.

وی یادآور شد: خراسان جنوبی، رتبه اول سرمایه‌گذاری در کشور را دارد که حاصل تلاش نیروهای مرزبانی، حمایت دستگاه‌های قضا و نیروهای امنیتی است.

در این آیین از زحمات ۲۲ ماهه “محمد صادق معتمدیان” تقدیر و “حمید ملانوری” به عنوان استاندار جدید خراسان جنوبی، معرفی شد.

  • منبع خبر : ایسنا