به گزارش نگاه خراسان جنوبی، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گفت: طرح برق امید از اول آبان با هدف اصلاح الگوی مصرف، همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی اجرا، که در آن قبض برق مشترکان کم مصرف، رایگان صادر می‌شود.   دادگر افزود: از ابتدای آبان امسال، ۳۰۶ هزار و ۷۰۵ قبض برق در استان صادر شده که بهای برق ۳۵ هزار و ۱۶۶ مشترک کم مصرف شهری و ۲۷  هزار و  ۳۰۰ مشترک کم مصرف روستایی، رایگان بوده است.
تعداد قبوض برق رایگان صادر شده برابر با ۲۰ درصد تعداد کل مشترکان برق خراسان جنوبی است.

https://birjand.iribnews.ir/files/fa/news/1399/10/21/5871514_330.png

  • وی با بیان اینکه در طرح برق امید مشترکین به سه دسته پرمصرف، خوش مصرف و کم مصرف تقسیم می‌شوند افزود: تمرکز طرح، هدایت مشترکین از پرمصرف به خوش مصرف و از خوش مصرف به کم مصرف است.

  مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گفت: در طرح برق امید مشترکان می‌توانند با استفاده از نرم افزار “برق من”، ضمن بررسی مقدار مصرف برق خود، از قرار گرفتن در هر یک از دسته‌های مشترکان کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف مطلع شوند که بر اساس این طرح، بهای برق مشترکان کم مصرف، رایگان حساب می‌شود.
در نرم افزار برق من، مشترکان با ثبت شناسه ۱۳ رقمی قبض برق خود، ده‌ها نوع خدمت از جمله اطلاع از وضعیت مصرف، سوابق مصرف، استعلام برق امید، وضعیت خاموشی‌ها و درخواست انشعاب و همچنین راهکار‌های لازم برای کاهش مصرف برق را دریافت می‌کنند.

مشترکان برق می‌توانند “برق من” را از نرم افزار بازار و همچنین از سایت شرکت توزیع برق خراسان جنوبی به آدرس skedc.ir دانلود و خدمات غیر حضوری مربوط به برق را دریافت کنند.

دادگر افزود: الگوی مصرف برای مشترکین کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف در شهرستان‌های استان و شهرستان طبس به شرح جدول زیر است:  

صدور قبض رایگان برای بیش از ۶۲ هزار مشترک برق
  • منبع خبر : صدا و سیما