حمید ملانوری، امروز پنجشنبه ۲۵ دی در سفر به شهرستان زیرکوه، با حضور در بیمارستان کوثر ضمن خداقوت به کادر بهداشت و درمان، از بخش‌های مختلف این مرکز درمانی بازدید کرد.

به گزارش نگاه خراسان جنوبی، وی با بیان اینکه موظف به پوشش و تامین تجهیزات بهداشتی و درمانی مردم هستیم و این برنامه مهم در تمامی حوزه‌ها باید مدیریت شود، تصریح کرد: امیدواریم تهاتر یا خریداری این بیمارستان از تامین اجتماعی به‌زودی انجام شود.

بیمارستان ۳۲ تختخوابی کوثر به صورت استیجاری در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است که با پیگیری‌های صورت گرفته به‌زودی با تامین اجتماعی تهاتر یا خریداری می‌شود.

اطلاع از وضعیت بیمارستان و پیگیری مهم‌ترین مطالبه شهرستان برای افزایش تخت‌های بیمارستانی و ارتقای سطح خدمات بهداشتی و درمانی از اهداف این بازدید بود که نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در آن حضور داشتند.

ملانوری همچنین در این سفر از پروژه استخر سرپوشیده دانش‌آموزی شهر حاجی آباد بازدید و علت طولانی شدن روند اجرای این پروژه نیمه‌تمام را بررسی کرد.

وی با هدف بررسی شرایط و علل طولانی شدن روند اجرای کار، از این پروژه نیمه تمام بازدید کرد و زمان بر شدن پروسه اجرای پروژه‌ها را عامل مهمی در افزایش هزینه‌های تحمیلی بر کار عنوان کرد.

استاندار با تأکید بر پیشرفت فیزیکی قابل توجه پروژه در حال حاضر، از متولیان امر خواست، پیگیری‌های لازم برای تکمیل و بهره برداری از این استخر را سرعت ببخشند.

ملانوری به اهمیت این استخر در بحث پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان و ایجاد نشاط اجتماعی نیز اشاره کرد.

پروژه استخر سرپوشیده دانش آموزی شهر حاجی آباد در سال ۱۳۹۰ وارد فاز عملیاتی شده و با هزینه کرد ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از ابتدای کار ، در حال حاضر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، عملیات ساخت ابنیه این پروژه، نیمه اسفندماه امسال کامل می‌شود و با خرید و نصب تجهیزات و موتورخانه، استخر وارد فاز بهره برداری می شود تا مورد استفاده عموم قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی با حضور در منزل شهید عبدالله رحمانی بمرود، با خانواده این عزیز دیدار کرد.

ملانوری، خانواده شهدا را مایه عزت و اعتبار جامعه خواند و گفت: ما با حضور در کنار شما عزیزان برای ارائه خدمت بهتر، روحیه و انرژی می‌گیریم.

وی یادآور شد: شهدای گرانقدر با جانفشانی، ایثار و حماسه‌ آفرینی، جان خود را در راه دفاع از خاک ایران اسلامی در طبق اخلاص گذاشتند و عزت، سربلندی، امنیت و آرامش را برای مردم فهیم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آوردند.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: امنیت مثال زدنی امروز ایران اسلامی، مرهون از خود گذشتگی شهدای عزیز و خانواده های بزرگوار این عزیزان است.

ملانوری  ‌که صبح امروز برای بازدید از چند پروژه‌ اقتصادی، عمرانی و مرز یزدان به شهرستان زیرکوه سفر کرده، با حضور در گلزار شهدای گمنام شهر حاجی آباد، به مقام شامخ این عزیزان، ادای احترام کرد.

  • منبع خبر : ایسنا