جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ | Friday, 23 February , 2024
لزوم ایجاد آمادگاه ملخ شرق کشور در خراسان جنوبی ۱۴ دی ۱۴۰۲

لزوم ایجاد آمادگاه ملخ شرق کشور در خراسان جنوبی

مهدی جعفری شامگاه چهارشنبه در شورای پدافند غیر عامل استان که با حضور معاون سازمان پدافند غیر عامل کشور برگزار شد، گفت: مرحله اول واکسیناسیون تب برفکی تیرماه در استان انجام شده و مرحله دوم آن نیز از دی ماه آغاز و تا پایان بهمن سال جاری ادامه خواهد داشت. وی افزود: در این دوره […]

تصویب اولین منطقه حفاظت شده نهبندان در شواری عالی محیط زیست کشور ۱۰ دی ۱۴۰۲

تصویب اولین منطقه حفاظت شده نهبندان در شواری عالی محیط زیست کشور

ابوالفضل ایروانی، فرماندار نهبندان اظهارداشت: اولین منطقه حفاظت شده این شهرستان در محدوده روستای استند بخش مرکزی با ۴۰ هزار هکتار در شورای عالی محیط زیست کشور تصویب شد. به گفته وی با ارتقاء منطقه شکار ممنوع استند به منطقه حفاظت شده شاهد افزایش حیات وحش، حفظ تنوع زیستی و درختان کهنسال بنه و سیمای […]

کیفیت هوای ۲ شهر خراسان‌جنوبی در وضعیت ناسالم ۰۹ دی ۱۴۰۲

کیفیت هوای ۲ شهر خراسان‌جنوبی در وضعیت ناسالم

بر اساس سامانه پایش کیفی هوای کشور هم اکنون کیفیت هوای شهرهای نهبندان و زیرکوه در وضعیت ناسالم قرار دارد. هم اکنون شاخص کیفی هوا در نهبندان ۱۷۷ و در زیرکوه ۱۷۴ است. همچنین بیرجند شاخص کیفی هوا ۵۴ در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

روند توسعه صنعتی در شهرستان قاینات شتاب گرفته است ۰۶ دی ۱۴۰۲

روند توسعه صنعتی در شهرستان قاینات شتاب گرفته است

محمد محمدی سه‌شنبه شب در نشست جمع‌بندی تور رسانه‌ای راهیان پیشرفت در شهرستان قاینات با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان، اشتغال و سرمایه‌گذاری افزود: اتفاقات خوبی در بخش صنعت شهرستان رقم خورده و قاینات به کارگاه عمرانی تبدیل شده است. وی با بیان اینکه دولت سیزدهم مبتنی بر واقعیت‌ها […]

استفاده از پساب در طرح درختکاری ۲۵ آبان ۱۴۰۲
مدیرعامل آبفای خراسان جنوبی : از پساب برای درختکاری استفاده می کنیم.

استفاده از پساب در طرح درختکاری

به گزارش خبرگزاری نگاه خراسان جنوبی، نقل از خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گفت: برای جلوگیری از گرد و غبار که یکی از دغدغه‌های مهم استان است، و تلطیف هوا به دلیل گاز‌هایی که در اطراف تصفیه خانه فاضلاب است، افزایش فضای سبز منطقه تصفیه خانه اهمیت ویژه ای […]

خراسان‌‎جنوبی‌ها در میدان حمایت از فلسطین + تصویر ۲۱ مهر ۱۴۰۲

خراسان‌‎جنوبی‌ها در میدان حمایت از فلسطین + تصویر

امروز خراسان‌جنوبی‌ها نیز همزمان با سراسر کشور بعد از اقامه نماز دشمن شکن جمعه باحضور گسترده به میدان حمایت از عملیات طوفان الاقصی آمدند و جنایات رژیم کودک کش فلسطین را محکوم کردند.

کشاورزان و باغداران هشدار بارش باران را جدی بگیرند ۲۰ مهر ۱۴۰۲

کشاورزان و باغداران هشدار بارش باران را جدی بگیرند

کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان و باغداران توصیه می‌شود که هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.

راهکار نوسازی و احیای بافت فرسوده بیرجند چیست؟ ۱۹ مهر ۱۴۰۲

راهکار نوسازی و احیای بافت فرسوده بیرجند چیست؟

بافت فرسوده شهر بیرجند مانند زخمی چندساله بر پیشانی استان خراسان جنوبی است، راهکار نوسازی و احیای این بافت چیست؟ در این گزارش روش‌های مؤثر این کار بررسی شده است.

مهدهای کودک غیرمجاز خراسان جنوبی تا ۳۰ مهرماه تعطیل می‌شوند ۱۸ مهر ۱۴۰۲

مهدهای کودک غیرمجاز خراسان جنوبی تا ۳۰ مهرماه تعطیل می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از فعالیت ۴۰۸ مهد کودک تحت نظارت سازمان تعلیم و تربیت استان خبر داد و گفت: مهدهای غیرمجاز تا ۳۰ مهرماه تعطیل می‌شود.

نزدیک به ۲۵۰۰ نفر در زلزله افغانستان جان باختند ۱۷ مهر ۱۴۰۲
مقامات طالبان:

نزدیک به ۲۵۰۰ نفر در زلزله افغانستان جان باختند

مقامات حکومت طالبان ضمن اعلام اینکه آمار قربانیان زلزله اخیر در افغانستان افزایش یافته خواستار کمک‌های فوری بین‌المللی در زمینه غذا و دارو شدند.