افزایش ۳۰ درصدی مسافر از فرودگاه‌های استان
افزایش ۳۰ درصدی مسافر از فرودگاه‌های استان
مدیرکل فرودگاه‌های استان گفت: در ۴ ماهه ابتدای امسال تعداد پرواز‌های استان ۱۹ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی، طهماسبی در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته دولت از آمادگی برای بهره برداری ترمینال جدید فرودگاه بیرجند خبر داد و گفت: این ترمینال ۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت دارد.
وی با بیان اینکه با بهره برداری از این سایت جدید فضای مساحتی فرودگاه ۲.۵ برابر افزایش پیدا می‌کند افزود: تا ۱۰ سال آینده از نظر فضا توسعه‌ای مشکلی نخواهیم داشت.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان هم در این نشست گفت: در دوسال اخیر ۸۱ وقف جدید در سطح استان انجام شده است.
حجت الاسلام بخشی پور افزود: از ابتدای دولت سیزدهم مبلغ ۱۵ میلیارد و ۷۳۹ میلیون تومان درآمد از محل نیات واقفین در استان حاصل شده است.

وی با بیان اینکه درآمد حاصل در اجرای مسائل فرهنگی، مذهبی، خرید لوازم التحریر و اعزام مبلغ هزینه شده است گفت: این در آمد نسبت به ۲ سال قبل دولت سیزدهم ۲ برابر افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هم از اضافه شدن ۱۸ هزار و ۷۶۴ مترمربع به فضای آموزشی استان در سال تحصیلی جدید خبر داد.
موسوی نژاد به مناسبت هفته دولت گفت: در سال تحصیلی جدید هزار و ۴۰۰ معلم جدید از طریق استخدامی و دانشجو معلم وارد آموزش و پرورش می‌شوند.

وی در خصوص دریافت کتاب برای دانش آموزان نیز افزود: توزیع کتاب از ۱۸ شهریورماه آغاز می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هم گفت: در دو سال اخیر ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی پرداخت شده است.
اشرفی افزود: از ابتدای آغاز دولت سیزدهم ۱۹۸ تعاونی جدید در استان آغاز به فعالیت کرده اند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۷ هزار و ۷۷۹ فرصت شغلی در استان ایجاد شده است گفت: سهم استان از فرصت شغلی ایجاد شده توسط دولت، در دوساله اخیر ۱۰ هزار و ۷۹۹ مورد بوده است.

مدیرکل بهزیستی استان هم از افتتاح نمایندگی بهزیستی در شهر شوسف به مناسبت هفته دولت خبر داد و گفت: در شهرستان بیرجند هم عملیات اجرایی کارگاه تولیدی حمایتی برای اشتغال معلولین با اعتبار بیش از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، آغاز می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هم در این نشست گفت: به مناسبت هفته دولت ۵ هزار گلزار شهید، مرمت و بازسازی شده که ۶ هزار گلزار دیگر نیز در دست اقدام است.

رئیس پارک علم و فناوری استان خراسان جنوبی هم گفت:خراسان جنوبی با دارا بودن چهار مرکز رشد از سال ۹۰ تاسیس شده و حلقه میانی بین صنعت و دانشگاه است
مجیدی با اشاره به وجود ۲۰۵ شرکت فن آور در استان افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۰ شرکت‌های امور موسساتی ۶۰ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: همچنین شرکت‌های دانش بنیان در دولت سیزدهم ۶۵ درصد افزایش یافته و ۷۵ درصد شرکت‌ها در پارک مستقر هستند.

رئیس پارک علم و فناوری استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری استان به ۱۰ کشور دنیا صادرات دارد گفت: میزان صادرات در سال ۱۴۰۰ حدود یک میلیون و ۱۱۲ هزار دلار و در سال ۱۴۰۱ به یک میلیون و ۱۲۰ هزار دلار رسید.
وی افزود:محصولاتی از جمله نرم‌افزار‌های آموزشی، محصولات پتروشیمی، پلیمری، فرآورده‌های دام و طیور، ابزار سنجش الکترونیک و محصولات فرآوری شده صنایع غذایی عمدتا به کشور‌های افغانستان، پاکستان، کشور‌های حوزه خلیج فارس و عراق صادر شدند.