افزایش ۱۷ درصدی صدور حواله الکترونیکی کود کشاورزی در خراسان جنوبی
افزایش ۱۷ درصدی صدور حواله الکترونیکی کود کشاورزی در خراسان جنوبی
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه بیش از ۲۱ هزار و ۹۸۶ فقره حواله الکترونیکی توزیع کود کشاورزی یارانه‌ای در استان صادر شده است

به گزارش پایگاه خبری نگاه شرق احمد احمدنژاد، امروز چهارشنبه ۸ شهریور به رسانه‌های گروهی گفت: صدور حواله الکترونیکی کود کشاورزی یارانه‌ای در استان خراسان جنوبی نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۷ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه سامانه پایش کودی به سامانه جامع پهنه‌بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی متصل است، افزود: تخصیص کود تنها به کشاورزان و بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه جامع پهنه‌بندی انجام و از این طریق امکان رصد و کنترل سریع و به روز نوع کود، مقدار و افراد تحویل گیرنده فراهم می‌شود.

احمدنژاد ادامه داد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی مسئولیت تامین، تدارک و توزیع نهاده‌های کشاورزی به خصوص انواع کودهای شیمیایی را بر عهده‌ دارد و با تمام توان در حال ارسال و توزیع انواع کودهای شیمیایی به سراسر نقاط استان است تا این نهاده مهم به موقع در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه کودهای کشاورزی موجود در انبار استان قبل از توزیع آزمایش و آنالیز می‌شود کشاورزان می‌توانند با اطمینان کامل از این کودها که با برند شرکت خدمات حمایتی کشاورزی عرضه می‌شود؛ استفاده کنند.