آخرین وضعیت خبرنگاران مصدوم در فردوس
آخرین وضعیت خبرنگاران مصدوم در فردوس
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: حال چهار مصدوم حادثه واژگونی خودروی حامل خبرنگاران در فردوس مساعد است و حال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان نیز بهتر از روز اول است و قطعا دعای خیر مردم را نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری نگاه شرق به نقل از خبرگزاری فارس ، روز دوشنبه خودروی حامل تعدادی از خبرنگاران شهرستان فردوس در خراسان جنوبی که برای همراهی با مراسم پروژه‌های هفته دولت از سمت روستای کجه چانو به سمت فردوس در حال حرکت بودند، واژگون شد که بر اثر این سانحه رانندگی، ۵ نفر مصدوم با اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

در ساعات اولیه وقوع این حادثه، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار از خبرنگاران حادثه دیده در این سانحه بازدید کرد و قناعت استاندار خراسان جنوبی نیز در پی این حادثه برای پیگیری موضوع، دستور ویژه‌ای صادر کرد.

آخرین وضعیت مصدومان حادثه

سیدمحمد موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص آخرین وضعیت خبرنگاران حادثه‌دیده در فردوس اظهار داشت: حال چهار مصدوم حادثه واژگونی خودروی حامل خبرنگاران در فردوس مساعد است البته حال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان نیز بهتر از روز اول است.

وی عنوان کرد: الحمدالله چهار نفر از مصدومان حادثه ترخیص شدند و جای نگرانی وجود ندارد ولی متاسفانه یکی از خبرنگاران در آی‌سی‌یو بستری است و سطح هوشیاری پایینی دارد که به‌دستگاه کمک تنفسی متصل است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه معمولا در صدمات مغزی که اتفاق می‌افتد در ۴۸ ساعت اولیه خیلی اظهارنظر نمی‌کنیم، افزود: به این دلیل که یک‌سری داروها برای بیمار گذاشته می‌شود که اثر خواب‌آوری دارد و بعد از ۴۸ تا ۷۲  ساعت داروها را شروع به کم کردن می‌کنیم.

موسوی خاطرنشان کرد: انشاءالله از امروز که داروها کم شود شاهد این باشیم که سطح هوشیاری این خبرنگار حادثه دیده نیز  بهتر شود، ولی نکته‌ای که وجود دارد این است که این مصدوم ضربه‌ مغزی داشته است و این ضربه شدیدی بوده و قطعا دعای خیر مردم را نیاز دارد.

وی گفت: اینکه ما بخواهیم اظهار نظر کنیم الان زود هست و طی یکی دو روز آینده با توجه به اینکه سیر تمام صدمات مغزی به همین شکل است، اظهار نظر بیشتری خواهد شد.