احیای طرح‌های کلان ملی با ابلاغ مصوبه‌ای در حوزه جوانی جمعیت
احیای طرح‌های کلان ملی با ابلاغ مصوبه‌ای در حوزه جوانی جمعیت
معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از احیای طرح‌های کلان ملی با ابلاغ مصوبه‌ای در حوزه جوانی جمعیت خبر داد و گفت: طرح کلان ملی پژوهش در حوزه جوانی جمعیت چند روزی است که از سوی رئیس جمهور ابلاغ شده و در دستور کار شورای عتف قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری نگاه شرق ،پیمان صالحی معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به ابلاغ مصوبه طرح کلان ملی در حوزه افزایش کارامدی سیاست‌گذاری قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده از سوی رئیس جمهور، گفت: طرح‌های کلان ملی دوباره در شورای عالی عتف احیا شده و یکی از این طرح‌ها در حوزه جوانی جمعیت است که این موضوع مورد تأکید جدی مقام معظم رهبری قرار دارد.

*احیای طرح‌های کلان ملی

وی افزود: قانون جوانی جمعیت دارای بخش‌های مختلفی است که یک بخش آن مربوط به تحقیقات و پژوهش است و ما در شورای عتف سعی کردیم وظایف خودمان را در برش علم و فناوری طرح جوانی جمعیت انجام دهیم که در این راستا یک طرح تصویب و از سوی رئیس جمهور به عنوان رئیس شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شد.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: منابع مالی این مصوبه هم در ماده ۲۹ قانون جوانی جمعیت پیش‌بینی شده است.

به گزارش فارس، طرح جوانی جمعیت در راستای تشویق زوجین به فرزندآوری و جلوگیری از پدیده پیری جمعیت از سوی تمام نهادهای کشور پیگیری می‌شود.