بازگشت ۱۵ هزار زائر خراسان‌جنوبی تا ۱۶ شهریور
بازگشت ۱۵ هزار زائر خراسان‌جنوبی تا ۱۶ شهریور
مدیر حج و زیارت خراسان‌جنوبی از اعزام ۴۰ هزار و ۵۳۵ زائر از استان به پیاده‌روی اربعین خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود تا ۱۶ شهریورماه ۱۵ هزار نفر از زائران خراسان‌جنوبی بازگردند.

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی ، حسین دستگردی، مدیر حج و زیارت خراسان‌جنوبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از بیرجند در رابطه با آخرین وضعیت زائران استان که در پیاده‌روی اربعین شرکت کرده‌اند اظهارداشت: طبق آمار ۴۰ هزار و ۵۳۵ نفر از خراسان جنوبی برای شرکت در پیاده‌روی اربعین در سامانه ثبت نام قطعی کردند.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از زائران استان از کشور عراق خارج شده و به استان بازگشته‌اند، یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود تا ۱۶ شهریورماه ۱۵ هزار نفر از زائران اریعین به خراسان‌جنوبی بازگردند.

مدیر حج و زیارت خراسان‌جنوبی در مورد فعالیت موکب های استان در مسیر پیاده‌روی اربعین گفت: هنوز فعالیت این موکب‌ها ادامه دارد و تعدادی از آنها روز گذشته به کارشان پایان دادند.

دستگردی ادامه داد: اکثر موکب‌های استان در شهر کاظمین به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند و فعالیت موکب‌ها تا بعد از اربعین نیز ادامه خواهد داشت.

 وی در مورد وضعیت سلامت زائران خراسان‌جنوبی در این سفر معنوی افزود: طبق گزارش ارائه شده همه زائران استان در سلامت هستند و تنها یک نفر از زائران استان به نام مرحومه صدیقه عباسیان چند روز قبل آسمانی شد.