سومین سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی
سومین سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی
رئیس جمهور به منظور شروع عملیات اجرایی طرح راه آهن نهبندان - بیرجند - قاین - یونسی و حضور در پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی، در سومین سفر خود به خراسان جنوبی، وارد بیرجند شد.

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی به نقل از خبرگزاری مهر، رئیس جمهور همزمان با اربعین حسینی صبح چهارشنبه از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند وارد خراسان جنوبی شد.

سومین سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی، مردمی است که همزمان با روز اربعین با هدف حضور در جمع مردم استان در شهرستان‌های مختلف انجام می‌شود.

همچنین عملیات اجرایی طرح راه آهن نهبندان – بیرجند – قاین – یونسی که در دولت سیزدهم تأمین اعتبار شده است امروز با حضور رئیس جمهور به طور رسمی آغاز می‌شود تا طرح راه آهن زاهدان – بیرجند – مشهد در حوزه جغرافیایی خراسان جنوبی پس از سال‌ها انتظار مردم به مرحله اجرا برسد.

رئیس جمهور در پیاده روی دلدادگان و جاماندگان اربعین حسینی بیرجند نیز شرکت و در جمع عزاداران سخنرانی خواهد کرد.

سفر به شهرستان مرزی در میان و دیدار با مردم در شهر اسدیه، سفر به شهرستان فردوس و دیدار مردمی در مصلی فردوس از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور است.

۹:۰۶ رئیسی: پروژه راه آهن خراسان جنوبی مهم‌ترین مسیر ریلی کشور است

پروژه راه آهن خراسان جنوبی مهم ترین مسیر  ریلی کشور است

ابراهیم رئیسی صبح چهارشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه راه آهن خراسان جنوبی اظهار کرد: پروژه راه آهن خراسان جنوبی یکی از مسیرهای مهم ریلی کشور به حساب می‌آید و می‌توان گفت مهم‌ترین مسیر ریلی است که در کشور در حال اجرا است.

وی ادامه داد: امروز به نام مبارک امام حسین (ع) متوسل می‌شویم تا حضرت مدد کند به دست مهندسان، کارگران و مشاوران و وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مسئول در این میدان این کار مهم رقم بخورد.

وی گفت: امیدواریم این پروژه زودتر از زمان پیش بینی شده به بهره برداری برسد.

رئیس جمهور ادامه داد: به مردم اطمینان می‌دهم که مقدمات کار فراهم شده و پیمانکاران مشخص شده اند بودجه و اعتبارات نیز تأمین شده است.

وی افزود: فکر می‌کنیم با سرعتی که شکل می‌گیرد پروژه بسیار زودتر از زمانی که فکر می‌کنیم بسیار به سامان خواهد رسید.

رئیسی بیان داشت: بهره برداری از این پروژه بسیار گره گشا برای مردم و همچنین در ارتباط شمال و جنوب کشور است.


۸:۱۵ ورود رئیس جمهور به خراسان جنوبی

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان دقایقی قبل با استقبال استاندار خراسان جنوبی و مدیران استان وارد فرودگاه بیرجند شد.

آغاز عملیات اجرایی پروژه راه آهن اولین برنامه سفر یک روزه رئیسی خواهد بود.