◄ تمامی قطعات پروژه راه آهن خراسان جنوبی همزمان اجرا می شود
◄ تمامی قطعات پروژه راه آهن خراسان جنوبی همزمان اجرا می شود
استاندار خراسان جنوبی گفت: تمامی قطعات پروژه راه آهن در استان، به صورت همزمان شروع به کار کنند.

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی به نقل از تین نیوز، ‌استاندار خراسان جنوبی در آخرین جلسه هماهنگی پروژه راه آهن که با حضور پیمانکاران و مدیران دستگاه های مرتبط برگزار شد بر شروع همزمان تمامی قطعات راه آهن تاکید کرد.

به گزارش تین نیوز، جواد قناعت در آستانه سفر رئیس جمهور اظهار داشت: با توجه به اینکه در تأمین آب، برق و سوخت مورد نیاز کارگاه ها مشکلی نداریم و دستگاه های اجرایی در این خصوص همراهی های لازم را دارند، انتظار این است که تمامی قطعات پروژه راه آهن در استان، به صورت همزمان شروع به کار کنند.

وی راه آهن زاهدان بیرجند مشهد را پروژه ای فراملی برشمرد و تصریح کرد: همه دستگاه های اجرایی مرتبط و کلیه پیمانکارانی که مسئولیتی در این زمینه به عهده گرفته اند، باید این پروژه را خاص و ویژه و فراتر از کارهای عادی و معمولی خود ببینند.

قناعت با بیان اینکه قطعاً تعامل می تواند روند اجرای کار را تسهیل کند، افزود: وظیفه دستگاه های اجرایی در این زمینه تسهیل شرایط و رفع موانع از مسیر پیمانکاران است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به دستور ویژه مقام معظم رهبری در خصوص تأمین اعتبار مورد نیاز پروژه راه آهن، اذعان داشت: رئیس جمهور علیرغم تأکیدی که بر اولویت دادن به اتمام پروژه های نیمه تمام دارند و نسبت به آغاز هیچ پروژه جدیدی اقدام نمی کنند، عملیات اجرایی پروژه راه آهن نهبندان بیرجند قاین یونسی را آغاز خواهند کرد.

قناعت ادامه داد: راه آهن زاهدان بیرجند مشهد از پروژه های کلیدی و حیاتی کشور است و برای نظام و کشور حائز اهمیت است.

وی با تأکید بر اینکه مطالعات مربوط به تمامی قطعات پروژه راه آهن استان انجام شده است، گفت: مانعی برای شروع کار وجود ندارد لذا توقع ما این است که روند اجرای کار شتاب گیرد.

به گفته وی؛ راه آهن به مطالبه عمومی مردم تبدیل شده است.