۱۱۸ حامی جدید برای ایتام خراسان جنوبی در اربعین حسینی
۱۱۸ حامی جدید برای ایتام خراسان جنوبی در اربعین حسینی
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌‌جنوبی گفت: ۱۱۸ حامی جدید در اربعین حسینی حمایت مادی و معنوی از ایتام و فرزندان محسنین استان را برعهده گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرحیم لطفی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی امروز به رسانه ها اعلام کرد: ۱۱۸ حامی جدید در اربعین حسینی با حضور در پایگاه‌های طرح اکرام ایتام حمایت مادی و معنوی از ۱۴۲ یتیم و فرزند محسنین برعهده گرفتند.

وی افزود: بر اساس اعلام پایگاه‌های جذب حامی در استان، به منظور جذب حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین همزمان با اربعین حسینی ۱۵ پایگاه در سطح استان برپا شد.

به گفته وی از این تعداد، ۴ پایگاه در مرکز استان و ۱۰ پایگاه در شهرستان‌ها برپا شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی افزود: با احتساب این آمار از ابتدای ماه صفر ۱۵۹ حامی حمایت از ۱۹۳ فرزند را بر عهده گرفتند که برپایی پایگاه‌های حامی‌یابی در ایام عزاداری پایان ماه صفر هم خواهد بود.

لطفی ادامه داد: از این تعداد حامی جذب شده بیشترین تعداد توسط اداره بیرجند مستقر در موکب مزار شهدای باقریه با جذب ۹۱ حامی بود.

به گفته وی با این تعداد حامی جدید نیز هم اکنون ۳۶ هزار و ۱۴۴ حامی در قالب طرح اکرام ایتام و محسین با این نهاد همکاری دارند که حمایت از ۱۰ هزار و ۹۳ ایتام و فرزند محسنین در استان را برعهده دارند.

 معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با قدردانی از همراهی کمک‌های خیران و حامیان در این طرح به روش‌های غیرحضوری برای عضویت در طرح اکرام ایتام و محسنین اشاره کرد و گفت: خیران می‌توانند با ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳ آمادگی خود را برای شرکت در این طرح و حمایت از یک یا چند یتیم و فرزند محسنین اعلام کنند.

لطفی گفت: همچنین مراجعه به سایت ekram.emdad.ir از دیگر روش‌های ثبت نام در طرح اکرام ایتام و محسنین است.