استاندار: مسئولان پیگیر اخذ مجوز احداث ۳ پست برق در شهرستان فردوس باشند
استاندار: مسئولان پیگیر اخذ مجوز احداث ۳ پست برق در شهرستان فردوس باشند
استاندار خراسان جنوبی گفت: مسئولان پیگیر اخذ مجوز احداث ۳ پست برق در شهرستان فردوس که دستور رئیس جمهور است، باشند.

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی به نقل ازصدا و سیمای خراسان جنوبی، آقای قناعت در جلسه بررسی وضعیت پیشرفت پست های برق استان،استاندار: مسئولان پیگیر اخذ مجوز احداث ۳ پست برق در شهرستان فردوس باشند. توسعه زیرساخت های برق را از مهمترین نیازها در حوزه سرمایه گذاری در استان عنوان کرد.

وی از پیگیری های صورت گرفته در این خصوص گفت و افزود: پست ۱۳۲ کیلوولت دیهوک که از مطالبات بیش از دو دهه گذشته مردم منطقه بود، در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ کلنگ زنی شد و در هفته دولت امسال به بهره برداری رسید.


استاندار با بیان اینکه با اجرای این پست ، نیاز منطقه نای بند هم مرتفع می شود، گفت: برق منطقه نای بند طبس توسط موتور دیزل تأمین می شود و ارتقاء آن مطالبه دیرینه مردم است و خوشبختانه با اجرای پست ۱۳۲ کیلوولت، این نیاز منطقه مرتفع می شود.
آقای قناعت افزود: پایداری شبکه ، رفع دغدغه مردم و ماندگاری جمعیت از مهمترین پیامدهای اجرای این پست است .


استاندار به مطالبه مردم فردوس مبنی بر اجرای پست ۴۰۰ کیلو ولت برای کمک به توسعه صنایع شهرستان اشاره کرد و گفت: این مطالبه مردم، دستور ویژه رئیس جمهور را به همراه داشته است که برای پاسخ به این مطالبه و با نظر مثبت کار برای بررسی نیازهای شهرستان و اعمال نظرات کارشناسی به مشاور سپرده می شود.


مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان هم در این جلسه گفت: در سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی موضوع تقویت و تأمین زیرساخت برق شهرستان فردوس مطرح شد که این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و فرآیند پیش‌ بینی نیازهای تقویت شبکه برق شهرستان تدوین شد.


حسین محمودی با بیان اینکه تأمین برق شهرک صنعتی فردوس را در برنامه کوتاه مدت قرار داده بودیم، افزود: اجرای پست ۱۳۲ کیلو ولت و خط آن از چند سال پیش شروع شده که بنا به مصوبه این جلسه، جدی‌تر پیگیری می شود.


وی گفت: پست دیگری در منطقه کجه چهنو و در حوزه معادن شهرستان فردوس در دستور کار است که اجرای آن را با کمک ایمیدرو دنبال می کنیم.


مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان افزود: در حوزه مشترکان بزرگ با درخواست ۱۵۰ مگاوات نیز قرار شد، درخواست‌ها به ما ارسال شود تا پیگیری‌ ها و مطالعات لازم صورت گیرد و براساس اطلاعات مشاور نسبت به ساخت پست ۴۰۰ کیلو ولت اقدام کنیم.


محمودی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی از ابتدای دولت سیزدهم اقدامات ارزشمندی در زمینه برق‌ رسانی انجام شده‌، گفت: هفته دولت امسال در بخش دیهوک شهرستان طبس ۷۰ کیلومتر خط انتقال به همراه پست ۱۳۲ کیلو ولت با هزینه ۱۱۰ میلیارد تومان را افتتاح کردیم.


وی افزود: پست ۴۰۰ کیلوولت نهبندان از نیازهای اساسی منطقه در گذشته بود که عملیات اجرایی این طرح مهم برق رسانی در دولت سیزدهم شروع شده و حداقل تا یک سال و نیم آینده به بهره‌ برداری می‌رسد که زیرساخت بسیار مهم و ارزشمندی برای خراسان جنوبی است.


مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان با اشاره به اینکه ساخت پست ۱۳۲ کیلو ولت شهرک صنعتی خوسف هم در دستور کار است و مراحل انتخاب پیمانکار آن انجام شده‌، گفت: تقویت پست ۱۳۲ کیو ولت نهبندان در راستای تأمین برق صنایع منطقه در دستور کار قرار دارد و پست منطقه شاهکوه تا قبل از دهه فجر با همکاری ایمیدور به بهره‌برداری می‌رسد.


محمودی افزود: این اقدامات که در دولت سیزدهم برای توسعه و تقویت زیرساخت صنعت برق خراسان جنوبی انجام شده، ظرفیت ارزشمندی است که نقش مؤثری در توسعه پایدار و اشتغال استان دارد.