کمبود معلم در مدارس دولتی خراسان جنوبی
کمبود معلم در مدارس دولتی خراسان جنوبی
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۹ هزار و ۲۰۲ همکار فرهنگی در بخش مدارس دولتی نیاز داشته، اما در حال حاضر هشت هزار و ۱۱ نفر معلم داریم.

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی، سید علیرضا موسوی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا از بازنشستگی ۱۳۰۰ نفر از پرسنل آموزش و پرورش استان، خبر داد و اظهار کرد: امید است با ورودی‌های جدید بتوانیم سال تحصیلی پیش رو را با کمترین مشکل آغاز کنیم.

وی تصریح کرد: امسال هفت هزار و ۹۶۳ کلاس درس پیش بینی شده که ۹ هزار و ۲۰۲ همکار فرهنگی در بخش مدارس دولتی نیاز داشته، اما در حال حاضر هشت هزار و ۱۱ نفر معلم داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه با درخواست انتقال برون استانی ۳۱۳ نفر از فرهنگیان نیز موافقت شده که سامانه‌ای بوده و اگر در اختیار استان بود با یک چهارم بیشتر موافقت نمی‌شد لذا مراتب اعتراض به وزارتخانه منتقل شده است، اظهار کرد: اگرچه ۲۴۹ نفر هم از خارج استان وارد شدند اما توازن نیروی انسانی با این مسئله تغییر یافته است چراکه اکثر ورودی‌ها متقاضی کار در مرکز استان هستند و مناطق مرزی و محروم بدون نیرو می‌ماند.

وی با بیان اینکه با توجه به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش باید به پایه‌های تحصیلی قابل تجمیع توجه کرد، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود امسال ۱۹۵ هزار دانش آموز در مدارس استان ثبت‌نام کنند و تا کنون ۱۷۷ هزار و ۶۰ نفر معادل ۹۳ درصد آمار موجود ثبت‌نام کرده‌اند.

موسوی نژاد با اشاره به فعالیت ۶ هزار و ۳۹۴ زن و پنج هزار و ۱۰۷ نفر مرد در مدارس و دوره‌های مختلف تحصیلی، بیان کرد: برای سال تحصیلی جدید، ۴۰۲ آموزگار و  ۱۸۵ دبیر جذب می‌شوند و امیدواریم بخشی از کمبود جبران شود.

انتهای پیام