مسابقات سراسری ملی مهارت در فردوس برگزار می شود
مسابقات سراسری ملی مهارت در فردوس برگزار می شود
رئیس اداره فنی و حرفه ای فرودس گفت: مسابقات ملی مهارت ۹ تا ۱۱ آبان در این شهرستان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی،حسن یعقوبی خبیری، رئیس مرکز فنی و حرفه ای فردوس در گفت وگو با خبرنگار فارس از این شهرستان اظهارداشت: مسابقات ملی مهارت با حضور ۱۲۰ صنعتگر گوهرتراش از سراسر کشور ۹ تا ۱۱ آبان ماه به میزبانی فردوس و با همکاری سازمان ایمیدرو برگزار می شود.

وی با بیان این که مسابقات ملی مهارت در ۴ رشته برگزار می‌شود افزود: جوایز ارزنده ای نیز برای نفرات برتر در هر رشته در نظر گرفته شده است.

رئیس فنی و حرفه ای شهرستان فردوس ادامه داد: استقبال از این مسابقه بسیار خوب بوده و استان های خراسان رضوی و جنوبی در مرحله ثبت نام اولیه پیشتاز هستند.

کاظم شبنم زاده، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان هم گفت: با توجه به در پیش بودن مسابقه ملی مهارت در رشته گوهرتراشی در آبان ماه ۱۴۰۲،جلسه توجیهی با صنعتگران سنگ تراش با حضور ریاست و کارشناسان فنی و حرفه ای شهرستان برگزار شد.

وی از جایگاه ارزشمند هنر تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و فعالیت ۶۰۰ نفر در این حوزه خبر داد و اضافه کرد: با توجه به اینکه فنی و حرفه ای شهرستان برنامه مسابقه ملی مهارت این رشته را در آبان ماه برنامه ریزی کرده است شایسته است صنعتگران توانمند شهرستان در این مسابقه حضور پررنگی داشته باشند.

پایان پیام