خراسان جنوبی میزبان جشنواره منطقه‌ای تئاتر فجر شد
خراسان جنوبی میزبان جشنواره منطقه‌ای تئاتر فجر شد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی از برگزاری جشنواره منطقه ای تئاتر فجر کشور به میزبانی خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی ،سید محمد رضا طالبی عصر امروز در  جلسه برنامه ریزی یادواره شهدای هنرمند استان و جشنواره منطقه ای تئاتر فجر کشور گفت: با پی گیری ها و براساس برنامه ریزی انجام شده جشنواره منطقه ای تئاتر فجر کشور از ۲۸ تا ۲ دی ماه به مدت چهار روز در بیرجند برگزار می شود.

وی با اشاره به این که این جشنواره در دو بخش تئاتر صحنه ای و خیابانی در تعدادی از سالن های بیرجند برگزار خواهد شد، افزود: در قالب این جشنواره حدود ۲۵۰ نفر از هنرمندان تئاتر استان های مختلف کشور، تئاتر های خود را اجرا خواهند کرد و در مراسم اختتامیه این جشنواره دو دی ماه از صاحبان آثار برتر تقدیر خواهد شد.

معاون استانداری خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: یادواره شهدای هنرمند استان هم در قالب اجرای برنامه های هفته فرهنگی استان ، آبان ماه در حسینیه جماران برگزار می شود.

طالبی با اشاره به این که این یادواره با حضور سخنران و مداح کشوری برگزار خواهد شد، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا یادواره ای در خور شان شهدای هنرمند خراسان جنوبی برگزار کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی هم در این جلسه گفت: همه شبکه های معاندین تلاش کردند تا از جامعه هنری برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند و حتی از همه توان خود برای برگزار نشدن جشنواره های هنری بهره گرفتند.

فرخنده با اشاره به این که در سال جاری برنامه های فرهنگی طرح اصیلا، جشنواره سواد رسانه، نمایشگاه کتاب،  هفته فرهنگی استان، جشنواره منطقه ای تئاتر فجر کشور به میزبانی خراسان جنوبی برگزار می شود، افزود: جشنواره منطقه ای تئاتر فجر کشور ۲۸ آذر تا دو دی ماه در بیرجند برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۶ مهر ماه مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد برای این منظور به خراسان جنوبی می آید.به گفته وی حدود ۲۵۰ هنرمند خانم و آقای تئاتر کشور برای حضور در این جشنواره به استان خواهند آمد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان این که دو تا سه میلیارد تومان توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری این جشنواره تامین خواهد شد، افزود: حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هم توسط خراسان جنوبی برای این منظور باید تامین شود.

وی تصریح کرد: یادواره شهدای هنرمند استان هم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۱ آبان ماه در قالب برنامه های هفته فرهنگی برگزار می شود.

وی گفت: پروژه خانه فرهنگ هم با دو هزار متر مربع آماده افتتاح است.

منبع:خبرگزاری تسنیم