توجه ویژه به خراسان‌جنوبی در قراردادهای جدید محرومیت زدایی
توجه ویژه به خراسان‌جنوبی در قراردادهای جدید محرومیت زدایی
استاندار خراسان‌جنوبی خواستار توجه ویژه به این استان در قراردادهای جدید محرومیت‌زدایی شد.

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی ،جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبی روز گذشته در آیین اتمام و بهره برداری از پروژه های محرومیت زدایی استان که با حضور معاون هماهنگ کننده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حسینیه جماران برگزار شد، اظهار کرد: اجرای عدالت و قسط برنامه اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب است تا زمینه برای ظهور امام عصر (عج) فراهم شود.

وی با بیان اینکه محرومیت زدایی در راستای تحقق عدالت انجام می شود، تأکید کرد: رویکرد دولت سیزدهم در راستای محرومیت‌زدایی و عدالت‌محوری در توزیع امکانات، توجه به مناطق مرزی و کمتر‌برخوردار است.

استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: بهره‌مندی آحاد افراد جامعه از موقعیت‌ها و امکانات موجود مهمترین تعریف از محرومیت‌ زدایی و عدالت‌محوری است تا زمینه برخورداری همه مردم از خدمات مورد نیاز فراهم شود.

قناعت با بیان اینکه دولت سیزدهم با گسترش خدمات زیربنایی تلاش دارد مردم از نعمت آب، برق، گاز، راه، ارتباطات، فضا های آموزشی، ورزشی، بهداشتی و درمانی به طور عادلانه برخوردار شوند، افزود: خراسان جنوبی در حوزه زیرساخت‌ها در مقایسه با سایر استان‌ها ضعف‌های جدی دارد به همین جهت آب، راه، ارتباطات و راه آهن موضوعاتی است که در این منطقه نیازمند توجه ویژه می باشد.

به گفته وی وجه امتیاز دولت سیزدهم نگاه ویژه به مردم و هماهنگی بیشتر با نهادهای انقلابی است و در همین راستا با همدلی و کار تیمی شاهد گسترش خدمات به مناطق محروم و دورافتاده هستیم.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در دو سال فعالیت دولت سیزدهم شاهد اتفاقات خوبی در استان هستیم، تصریح کرد: آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به استان از سمت زابل، راه آهن و انتقال آب از مهمترین موضوعات بوده که تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.

به گفته  قناعت نرخ بیکاری خراسان جنوبی قبل از دولت سیزدهم ۷.۷ بوده که اکنون حدود ۲ درصد کاهش یافته است.

مقام عالی دولت در خراسان جنوبی با اشاره به قراردادهای منعقد شده با قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی(ع) در استان، گفت: کل روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان تا پایان سال ۱۴۰۴ آبرسانی می‌شود.

قناعت در ادامه یادآور شد: در حوزه راه نیز خراسان جنوبی سال گذشته با دوبانده‌سازی جاده‌ها رتبه دوم کشور را داشت که نشان می‌دهد با همین توان مالی اندک کار زیادی انجام می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی خواستار توجه ویژه به این استان در قراردادهای جدید محرومیت‌زدایی شد.

قناعت با اشاره به اینکه نگاه انقلابی و دینی، فارغ از توجیه اقتصادی، خدمات‌رسانی به مردم و آحاد جامعه را وظیفه خود می داند، گفت: اختلاف سیاست راهبردی نظام جمهوری اسلامی با نظام سکولار غرب در همین مسئله است.

وی تأکید کرد: نظام جمهوری اسلامی دنبال اقامه قسط و عدل است تا آحاد جامعه از نعمات خداوند بهره‌مند شوند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه همدلی و وحدت رویه ایجاد شده بین نهادهای انقلابی، دولت و مجلس باید تداوم داشته باشند، تأکید کرد: اقدامات دولت سیزدهم و سازمان‌های کشور به ویژه سپاه پاسداران، نهادهای انقلابی و قرارگاه محرومیت‌زدایی در راستای اهداف کلیدی قابل توجه و تحسین است.

به گفته قناعت مدیری که به ظرفیت‌های فعلی اکتفا کند ضعیف است در حالی که باید با ریسک‌پذیری بیش از توان گام برداریم.

منبع :خبرگزاری فارس