نشست ادبی ” رهاتر از آسمان”
نشست ادبی ” رهاتر از آسمان”
به مناسبت هفته دفاع مقدس صبح امروز نشست ادبی با حضور بانوان هنرمند و مسئولین در جهت تکریم نقش زنان در دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی، اداره کل کتابخانه های عمومی استان با همکاری دفتر امور زنان و خانواده استانداری و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و حوزه هنری خراسان جنوبی امروز میزبان محفل شعرخوانی جمعی از زنان فعال در حوزه ادبیات مقاومت و ایثار بود.

در این محفل خانم ها سیده اقدس حسینی، فاطمه حسینی فر و فاطمه یعقوبی با قرائت اشعاری به تکریم نقش زنان در دفاع مقدس پرداختند .

دکتر زنگویی مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری ، ضمن تبیین جایگاه زنان در دوران دفاع مقدس و نقشی که در پشتیبانی از جبهه های نبرد حق علیه باطل داشتند از زنان فرهیخته و ادیب خواست تا با انعکاس ارزش ها ،نسل جدید را بیش از پیش با آرمان های انقلاب اسلامی آشنا کنند تا زمینه برای نفوذ جریان های ضد انقلاب و ضد کرامت زن فراهم نباشد .

وی با اشاره به جایگاه رفیع زنان در اسلام و انقلاب از زنان به عنوان الگو های اسوه وصبر در اسلام یاد کرد و از رشادت های مادران و خواهران و همسران شهدا نیز خاطراتی بیان کرد.

در ادامه نیز خانم ها وجیهه نوزادی ، سمیه قاضی زاده ،فاطمه اسد زاده به شعرخوانی پرداختند.

این نشست با حضور جمعی از کتابداران، روسای کتابخانه های عمومی و مشاورین امور بانوان دستگاه های اجرایی بود که در پایان از شاعران تقدیر شد.