مشکلات صنوف الاینده بیرجند همچنان در خان هفتم / مسئولان: مشکلات در دست پیگیری
مشکلات صنوف الاینده بیرجند همچنان در خان هفتم / مسئولان: مشکلات در دست پیگیری
حکایت پر پیچ وخم سریال انتقال صنوف آلاینده بیرجند به سال 87 برمی گردد، این طرح در آن سال از سوی مسئولان وقت مطرح شد اما بعد از گذشت 14 سال هنوز اندر خم یک کوچه است این روند طولانی گلایه بسیاری از صنوف را درآورده است چرا که برای انتقال برخی از صنوف هنوز هیچ کاری انجام نشده است گویا روند اجرایی پر پیچ وخم این طرح سر دراز دارد .

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی، طرح انتقال صنوف آلاینده بیرجند از سطح شهر به سایت مورد نظر چندین سال‌ قبل کلید خورد و به دلیل مشکلات مختلف تاکنون به سرانجام کامل نرسیده است.
این شهرک دچار مشکلات مختلف از جمله واگذاری زمین، تامین زیرساخت‌ها، آب، برق و جاده دسترسی است و با پیگیری‌های که در دولت سیزدهم صورت گرفته سال گذشته زیرساخت‌های خوبی در این شهرک ایجاد شد.
جاده دسترسی از مشکلات مهم شهرک صنوف آلاینده بیرجند است که در این خصوص مقرر شد که هیات مدیره شهرک صنوف آلاینده با همکاری راهداری و شهرداری، مشکلات احداث جاده دسترسی که در شورای ترافیک استان مصوب شده را بررسی کنند.

اما اواخر شهریور ماه جاری شاهد تجمع جمعی از اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی صنوف آلاینده بیرجند(بزرگ ترین تعاونی در خراسان جنوبی) به نمایندگی از ۱۶۵۰ عضو این شرکت تعاونی بابت وقوع تخلفات متعدد در این مجموعه و هم چنین مشکلات سایت صنوف الاینده از جمله عدم راه دسترسی با وجود انتقال تعدادی از واحدها به این مکان بودیم.
در این تجمع نمایندگانی از۸ اتحادیه صنفی درودگران،مصالح ساختمانی، پروفیل کاران،سیم‌کشی و باطری اتومبیل، تعمیرکاران، تراش کاران، صافکاری، گلگیرسازی و نقاشی اتومبیل و موتور سیکلت و دوچرخه حضور داشتند.
اصلاح ماده ۱۲ اساسنامه و مشارکت تمامی اعضا در تصمیم گیری ها،عدم راه دسترسی به سایت و نبود امکانات آب، برق و… بطور کامل، آغاز مهاحرت معکوس صنوف آلاینده به داخل شهر، تبدیل شهرک صنوف آلاینده به انبار،وجوه میلیاردی در حساب های شخصی، واگذاری زمین به اموات، وام هایی که به غیر اعضا اعطا شده و سرنوشت نامعلوم ۲۵۰ کنتور آب از جمله درخواست ها و مشکلاتی بود که در این تجمع مطرح و خواستار رسیدگی مسئولین بودند.

مشکلات هم چنان باقیست/ در انتظار اعلام نظر استانداری

به گفته مدیر عامل شرکت تعاونی صنوف آلاینده مشکلات هم چنان باقیست و ما منتظر نتیجه جلسه کمیته فنی استانداری که مقرر شد ظرف ۱۵ روز اعلام نظر کنند، هستیم.
نجارباشی با بیان اینکه دوشنبه آینده این مهلت به پایان می رسد و باید ببینیم چه اتفاقی رقم می خورد به برخی مشکلات و خواسته های اعضای شرکت تعاونی صنوف الاینده از جمله راه دسترسی اشاره و افزود:از محل اعتبارات سفر دوم هیات دولت به خراسان جنوبی ۲۵ میلیارد تومان برای احداث راه دسترسی تخصیص یافته ولی راه و شهرسازی و شهرداری هیچکدام تمایلی برای ورود ندارند چرا که این اعتبار کفاف این پروژه را نمی دهد.

مطالبه از راه و شهرسازی در دست بررسی
وی در مورد مطالبات شرکت تعاونی صنوف آلاینده از راه و شهرسازی هم عنوان کرد: مقرر شده شرکت فهرست بهای مطالبات سال ۱۴۰۱ را ارایه دهد تا با بررسی راه و شهرسازی و توافق بر سر رقم که مورد اختلاف بود، این مشکل هم حل و فصل شود.

اصلاح ماده ۱۲ اساس نامه در دست پیگیری

نجار باشی در مورد اصلاح ماده ۱۲ اساس نامه شرکت تعاونی صنوف الاینده که مورد اعتراض جمعی از اعضا هم بوده، گفت:قانون گذار هرگونه تغییرات را در اساس نامه پیش بینی کرده و لازمه آن برگزاری مجمع است.
وی افزود: با ۸ عضو هیات مدیره که روسای اتحادیه ها هستند بعنوان نماینده ۱۶۵۰ عضو شرکت تعاونی صنوف الاینده جلساتی برگزار کرده ایم تا در صورت تمکین مجمع برگزار و اصلاح ماده ۱۲ به رای گیری گذاشته شود.
وی با تاکید بر اینکه ما مصمم به برگزاری مجمع هستیم، عنوان کرد:در گذشته شرکت تعاونی صنوف آلاینده اعضای حقیقی داشته که به حقوقی تغییر یافته و در صورت تخلف و شکایت اعضا قانون گذار راه شکایت را باز گذاشته است.
وی در مورد تخلفاتی که بنا به اظهارات بازرس سابق شرکت تعاونی صنوف الاینده رخ داده هم اذعان داشت:این اسناد در مراجع قضایی و پلیس امنیت اقتصادی استان در دست بررسی است و ما نمی توانیم پاسخگو باشیم.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در تماس خبرنگار ما برای درج آخرین پیگیری ها و اطلاعات در مورد مشکلات صنوف الاینده از دادن پاسخ امتناع و از او خواست موضوع را از طریق اتاق تعاون پیگیری کند.


تعیین تکلیف مشکل راه دسترسی سایت تا پایان مهر
ریس داوری اتاق تعاون استان وعضو هیات مدیره صنوف آلاینده خراسان جنوبی هم در در مورد مشکلات نقل و انتقال صنوف الاینده با بیان اینکه برای تامین اب، برق و گاز سایت همکاری خوبی شده و گاز بطور کامل منتقل شده، گفت:در اخرین جلسه ای که با حضور معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی برگزار شد در مورد راه دسترسی مقرر شد با بررسی دفتر فنی و تصویب طرح در شورای ترافیک ظرف ماه جاری این مشکل تعیین تکلیف شود.

در مورد تخلفات اظهار نظر نمیکنم

یوسفی در مورد صدور اسناد مالکیت املاک سایت و مطالبات شرکت از راه و شهرسازی با بیان اینکه موضوع در دست پیگیری است، عنوان کرد:در مورد تخلفاتی که توسط بازرس اسبق شرکت تعاونی اعلام شده، نمی توانم اظهار نظر کنم چرا که مراجع قضایی باید پاسخگو باشند.
وی در مورد اصلاح ماده ۱۲ اساس نامه هم که خواسته تعداد معدودی از اعضا می باشد و در تجمع چند هفته گذشته هم حدود ۵۰ نفر این مطالبه را مطرح کرده اند،اظهار داشت:این موضوع هم در دست پیگیری است و با روسای اتحادیه ها در حال مذاکره و مشورت هستیم.
وی تاکید کرد:بهتر است شرکت را دچار مباحث حاشیه ای نکنیم و اجازه دهیم دستگاه قضا نتیجه رسیدگی به تخلفات احتمالی را اعلام کند.


انتهای پیام/

  • نویسنده : انصاری