مهدهای کودک غیرمجاز خراسان جنوبی تا ۳۰ مهرماه تعطیل می‌شوند
مهدهای کودک غیرمجاز خراسان جنوبی تا ۳۰ مهرماه تعطیل می‌شوند
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از فعالیت ۴۰۸ مهد کودک تحت نظارت سازمان تعلیم و تربیت استان خبر داد و گفت: مهدهای غیرمجاز تا ۳۰ مهرماه تعطیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی،سید‌علیرضا موسوی‌نژاد‌ ظهر امروز در آیین نمادین جشن غنچه‌ها که در کودکستان ندای علی شهرک چهکند بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: از آنجایی که بخش اعظم نگرش‌ها،  هویت و شخصیت  فرد در دوران کودکی شکل می‌گیرد به جرأت می‌توان گفت تضمین آینده و اقتدار ملی ایران به دست نو آموزان پیش دبستانی در کودکستان‌ها رقم می‌خورد.

وی، هدف از برگزاری جشن غنچه‌ها را آشنایی نوآموزان با محیط،عوامل آموزشی و اجرایی،کاهش استرس و اضطراب آنان و ایجاد خاطره خوب و به یادماندنی در فضای  کودکستان ها و مراکز پیش‌دبستانی دانست و گفت: در دوره پیش‌دبستانی، نوآموزان باید زیرساخت‌های آموزشی و مهارت‌های گوناگون را فراگیرند و آماده ورود به مدرسه شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به مشارکت بیش از ۱۲ هزار نوآموز پیش دبستانی در جشن غنچه‌ها، اضافه کرد: کلاس‌های پیش دبستانی بهترین جایگاه برای تربیت آینده سازان انقلاب و تربیت تمام ساحتی کودکان کودکستان‌ها و مراکز پیش دبستانی بهارستان علم و ادب است و این مراکز آینده این خطه از ایران اسلامی را در زمینه نیروی انسانی متعهد تضمین می‌کند.

موسوی‌نژاد ادامه داد: متقاضیان تطبیق مجوز تأسیس کودکستان از سایر نهادها و ارگان‌ها فقط تا ۳۰ مهر جاری، فرصت دارند نسبت به بارگذاری مدارک در سامانه  درگاه ملی مجوز ها به آدرس G4B.IR  اقدام کنند. پس از این تاریخ نسبت به تعطیلی کودکستان‌های غیر مجاز استان مطابق قانون اقدام خواهد شد.

منبع:تسنیم