موافقت شورای عالی شهرسازی با الحاق اراضی زعفرانیه به محدوده شهر بیرجند
موافقت شورای عالی شهرسازی با الحاق اراضی زعفرانیه به محدوده شهر بیرجند
عاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از موافقت شورای عالی شهرسازی و معماری کشور با الحاق اراضی زعفرانیه به محدوده شهر بیرجند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی،علیرضا عباس‌ زاده، امروز دوشنبه ۱۷ مهر به رسانه‌های گروهی گفت: با موافقت شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، مشکل تأمین زمین در بیرجند مرتفع شد. 

وی تصریح کرد: امروز و در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در خصوص الحاق اراضی زعفرانیه بیرجند برای تأمین زمین طرح های نهضت ملی مسکن و قانون جوانی جمعیت مورد تأیید قرار گرفت. 

معاون استاندار ادامه داد: در شهر بیرجند و در طرح نهضت ملی مسکن و قانون جوانی جمعیت در مجموع ۴۵ هزار و ۵۰۰ نفر متقاضی دریافت زمین ثبت نام کرده اند. 

عباس زاده با بیان اینکه بیش از ۳۱ هزار نفر از افراد متقاضی، واجد شرایط شناخته شده‌اند، اظهار کرد: برای ۵ هزار نفر از متقاضیان، زمین تأمین شده است. 

وی با تأکید بر اینکه با الحاق جدیدی که رقم خورد، مشکل کمبود زمین برای واگذاری رفع خواهد شد، تصریح کرد: امیدواریم با تصویب الحاق اراضی توسط شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، بلافاصله ابلاغ قرارداد مشاور برای تهیه طرح انجام شود تا حداکثر تا یک ماه آینده، طرح تصویب شده و زمین‌ها آماده واگذاری شوند. 

منبع:ایسنا