اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی در خراسان جنوبی به ۳ بیمار زندگی دوباره بخشید
اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی در خراسان جنوبی به ۳ بیمار زندگی دوباره بخشید
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی بیرجند گفت: اهدای اعضای شادروان علی اصغر مولایی ۳۹ ساله ساکن فردوس که دچار مرگ مغزی شده بود، به سه بیمار نیازمند پیوند عضو زندگی دوباره بخشید.

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی،علی اکبر اسماعیلی، اظهار داشت: با اعلام رضایت خانواده مرحوم مولایی، وی از بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند به بخش مراقبت‌ای ویژه بیمارستان پیوند اعضا منتصریه مشهد منتقل و تحت عمل جراحی اهدا عضو قرار گرفت.

وی بیان کرد: قرنیه‌های زنده یاد علی اصغر مولایی جهت پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال و قسمتی از پوست شادروان جهت پیوند به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد ارسال شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی بیرجند از اهدای عضو به عنوان باقیات صالحات برای اهدا کننده و خانواده وی یاد کرد.

وی در پیامی خطاب به خانواده مرحوم مولایی ضمن عرض تسلیت، ابراز همدردی و تقدیر از این عمل انسان دوستانه و ایثارگرانه بیان کرد: اکنون که اعضای مرحوم علی اصغر مولایی جانی دوباره به بیماران دردمند بخشیده و امید زندگی و زنده ماندن را به خانواده آنها هدیه داده است نشان از روح بزرگ و نوع دوستی شما است.

اسماعیلی ادامه داد: تسلیم شما در برابر تقدیر الهی و رضایت به عمل انسانی اهدای اعضای آن مرحوم توسط شما، علاوه بر اجر معنوی و رضایت خدواند متعال، سبب تداوم حیات این بزرگ مرد در وجود بیماران نیازمند پیوند خواهد بود. از خداوند متعال برای روح آن مرحوم طلب آرامش و آمرزش و برای شما خانواده بزرگوار صبر و شکیبایی مسئلت می‌نماییم.

منبع:تسنیم