زلزله افغانستان در خراسان جنوبی خسارت نداشت
زلزله افغانستان در خراسان جنوبی خسارت نداشت
دیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: براساس گزارش تیم‌های ارزیاب، زلزله بامداد امروز در افغانستان، در استان خراسان جنوبی خسارتی نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی،محمدعلی کاوسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زمین لرزه ای با قدرت ۶.۳ ریشتر بار دیگر افغانستان را لرزاند و در ایران نیز احساس شد.

وی گفت: این زمین لرزه که ساعت ۴:۱۱ بامداد امروز (چهارشنبه) در عمق ۱۰ کیلومتری به وقوع پیوست در بخش‌هایی از خراسان جنوبی احساس شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اعزام هفت تیم ارزیاب هلال‌ احمر در شهرستان‌های زیرکوه، درمیان و قاینات خبر داد و افزود: با وقوع زلزله ۶.۳ ریشتری در مرز استان‌، چهار تیم ارزیاب از جمعیت هلال احمر زیرکوه، ۲ تیم ارزیاب از درمیان و یک تیم نیز از قاینات به منطقه اعزام شده‌اند.

وی بیان کرد: تیم‌های ارزیاب از این شهرستان‌ها به روستاهای مرزی استان برای بررسی خسارت‌های احتمالی اعزام شدند و تاکنون خسارتی گزارش نشده است.

کاوسی گفت: طبق اطلاعات دریافتی از رئیس و مسئول امداد شعبه زیرکوه، مسئولان خانه‌های هلال و دهیاران تاکنون هیچگونه خسارت جانی و مالی در روستاهای استان گزارش نشده است.

وی با اشاره به اعزام تیم امداد و نجات هلال احمر استان به افغانستان افزود: تیم اعزامی خراسان جنوبی در سلامت کامل مشغول امدادرسانی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: همچنین تمامی تیم‌های عملیاتی و امدادی و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر استان در آماده باش کامل قرار دارند.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۶.۳ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد امروز دوباره هرات در افغانستان را لرزاند که در استان‌های شرقی ایران نیز احساس و باعث شد مردم برخی شهرها از منازل خود بیرون بیایند.

به گزارش ایرنا، وب گاه مرکز لرزه‌نگاری اروپا – مدیترانه بامداد چهارشنبه از وقوع زمین‌ لرزه‌ای با شدت ۶.۳ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در ۳۴ کیلومتری شمال هرات خبر داد.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۶.۳ ریشتر نیز روز شنبه (۱۵ مهر ماه) در ۴۰ کیلومتری غرب شهر هرات افغانستان به وقوع پیوست که در استان‌های خراسان جنوبی و خراسان رضوی هم احساس شد و پس لرزه‌های آن ادامه داشت.

براساس تازه ترین آمار اعلام شده از سوی منابع افغانستان، چهار هزار و ۵۰۰ نفر در اثر زمین‌ لرزه روز شنبه ولایت هرات کشته و زخمی شدند.

خراسان جنوبی به طول ۳۳۱ کیلومتر در چهار شهرستان زیرکوه، درمیان، سربیشه و نهبندان با کشور افغانستان مرز مشترک دارد.