امام جمعه اهل سنت: امروز بیش از هر زمانی فلسطین نیازمند همراهی است
امام جمعه اهل سنت: امروز بیش از هر زمانی فلسطین نیازمند همراهی است
امام جمعه اهل سنت اسدیه همراهی، پشتیبانی و حمایت از فلسطین را یک موضوع اعتقادی و دینی دانست و گفت: امروز بیش از هر زمانی فلسطین نیازمند همراهی ست.

به گزارش پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی،مولوی سید احمد عبدالهی اسکندر، امام جمعه اهل سنت اسدیه امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: همان طور که می‌دانید سرزمین فلسطین برای همه جهان اسلام از جایگاه و منزلتی بس عظیم برخودار است و به این واسطه همه وظیفه دارند از حقوق ملت فلسطین حمایت کنند.

وی همراهی، پشتیبانی و حمایت از فلسطین را یک موضوع اعتقادی و دینی دانست و ادامه داد: امروز بیش از هر زمانی فلسطین نیازمند همراهی ست.

این عالم اهل سنت در ادامه تصریح کرد: با ابراز تاسف برخی از سردمداران کشورهای اسلامی که اقدام به عادی سازی روابط خویش با رژیم جنایتکار صهیونیست کرده اند موظف‌اند از حقوق ملت های مظلوم مسلمان حمایت کنند.

به گفته مولوی عبداللهی، هر شخص و حکومتی که عادی سازی را دنبال کند، در واقع روح و غیرت اسلامی را خدشه دار کرده است.

وی خاطرنشان کرد:  این مسائل در آینده می تواند خطرات بسیاری برای جهان اسلام داشته باشد و امت های اسلامی را از اعتماد به حکومت های اسلامی بازدارد زیرا که هدف رژیم صهیونیستی و به تبع آن آمریکا ایجاد از هم گسستگی و فاصله در بین حکام و امت های اسلامی است.

امام جمعه اهل سنت اسدیه در پایان تاکید کرد: زمان آن رسیده است که مشخص شود چه کسی در جبهه مقاومت است؛ این مسئله امتحان و آزمایشی از جانب خداوند متعال برای حکام و امت اسلام است که ضمن حفظ آبروی اسلام ، امت اسلام را از خطرات و آسیب ها محافظت کنند.