۱۴ برنامه در کانون‌های مساجد خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود
۱۴ برنامه در کانون‌های مساجد خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود
حجت الاسلام علی محقی به خبرنگاران رسانه‌های گروهی اظهار کرد: در حال حاضر در استان ۱۸۹ کتابخانه مخزن‌دار و ۱۴۲ کتابخانه باز فعالیت دارند؛ کتابخانه باز کتابخانه‌ای که داخل شبستان مسجد است و ورود و خروج کتب ثبت نمی‌شود ولی کتابخانه مخزن‌دار کتابخانه‌ای که مخزن کتاب دارد و در فضایی مستقل فعال است.

به گزارش خبرگزاری نگاه خراسان جنوبی به نقل از خاورستان، حجت الاسلام علی محقی به خبرنگاران رسانه‌های گروهی اظهار کرد: در حال حاضر در استان ۱۸۹ کتابخانه مخزن‌دار و ۱۴۲ کتابخانه باز فعالیت دارند؛ کتابخانه باز کتابخانه‌ای که داخل شبستان مسجد است و ورود و خروج کتب ثبت نمی‌شود ولی کتابخانه مخزن‌دار کتابخانه‌ای که مخزن کتاب دارد و در فضایی مستقل فعال است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی درخصوص برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان گفت: بیش از ۱۴ عنوان ویژه برنامه طی هفته کتاب و کتابخوانی به همت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام محقی ادامه داد: تولید و اجرای سرود یارمهربان با موضوع اهمیت کتاب و کتابخوانی توسط کانون حضرت صدیقه طاهره (س) بیرجند و پخش این سرود در رسانه ملی و ارسال محتوا به سایر استان‌ها جهت اجرای تقلیدی توسط گروه‌های سرود استان‌ها و اجرای میدانی سرود یار مهربان در میادین اصلی شهر بیرجند از جمله برنامه‌های این هفته است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: برپایی نمایشگاه‌های محله محور کتاب در مسجد امام حسین(ع ) و مسجد محمد رسول‌الله (ص)، کانون آدینه مسجد مصلی بیرجند نیز طی هفته کتاب و کتابخوانی در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه طرح شنبه‌های کتاب از برنامه‌های کتاب محور کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان است، گفت: بازدید از کتابخانه‌های استان در راستای انگیزه‌بخشی، نشست و هم‌اندیشی پیرامون بررسی مشکلات کتابخانه‌ها نیز در دستور کار داریم.

حجت الاسلام محقی با اشاره به اجرای طرح پالایش کتاب عنوان کرد: این طرح در ۲۰ کتابخانه استان اجرا می‌شود و در این طرح کتاب‌های بلااستفاده و کهنه کتابخانه‌ها از چرخه امانت خارج شده و با توجه به نیاز مخاطب، کتاب‌های مفید و مورد نیاز تهیه و نوسازی و به‌روزرسانی کتابخانه‌های مساجد انجام می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی افزود: تولید کلیپ های کوتاه از شهدا در خصوص نقش و جایگاه کتاب در زندگی شهدا و انتشار در فضای مجازی یکی دیگر از برنامه‌های این ستاد طی هفته کتاب و کتابخوانی است.

وی در ادامه گفت: اجرای گروه‌های سرود و نمایش در مساجد با موضوع کتاب و کتابخوانی، به‌روزرسانی اطلاعات کتابخانه‌ها و توزیع کتاب در سطح کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان و تهیه سرود با موضوع کتاب توسط کانون حرم عشق شهرستان فردوس در دستور کار قرار دارد.

وی به برگزاری مسابقه کتابخوانی اشاره کرد و افزود: مسابقه کتابخوانی اندیشه‌های اسلامی در قرآن ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد از ۱۵ آبان آغاز و تا پایان دی‌ماه برگزار می‌شود و جهت شرکت باید به سامانه بچه‌های مسجد مراجعه کنند.

حجت الاسلام محقی ادامه داد: مسابقه کتابخوانی طوفان الاقصی ویژه جوانان و نوجوانان توسط کانون فرهنگی هنری انصارالحسین(ع) نیز برگزار خواهد شد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی عنوان کرد: توزیع سری کامل کتب کتاب و خانواده در کانون‌های فعال حوزه کتاب و کتابخوانی جهت بهره‌برداری و معرفی در مساجد از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی محسوب می‌شود.

  • منبع خبر : خاورستان