خراسان جنوبی میزبان کاروان خدام رضوی/ اجرای ۲۸۰ برنامه محوری
خراسان جنوبی میزبان کاروان خدام رضوی/ اجرای ۲۸۰ برنامه محوری

مدیرعامل جمعیت جوانان سرزمین خورشید خراسان جنوبی گفت: هفدهمین دوره جشن‌های زیر سایه خورشید با حضور خدام بارگاه منور حرم رضوی از فردا ۲۳ اردیبهشت‌ماه، در خراسان جنوبی آغاز می‌شود. به گزارش نگاه خراسان جنوبی، حامد عرب‌زاده صبح شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به پیش رو بودن دهه کرامت، اظهار کرد: در این ایام […]

مدیرعامل جمعیت جوانان سرزمین خورشید خراسان جنوبی گفت: هفدهمین دوره جشن‌های زیر سایه خورشید با حضور خدام بارگاه منور حرم رضوی از فردا ۲۳ اردیبهشت‌ماه، در خراسان جنوبی آغاز می‌شود.

به گزارش نگاه خراسان جنوبی، حامد عرب‌زاده صبح شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به پیش رو بودن دهه کرامت، اظهار کرد: در این ایام کاروان بارگاه ثامن الحجج(ع) متشکل از گروه چهار نفره شامل قاری، مداح، پرچم گردان و روحانی مهمان استان هستند.

وی با بیان اینکه این کاروان در ایام دهه کرامت در تمام شهرهای استان به جز طبس حضور پیدا می‌کنند، افزود: در نخستین روز از برنامه جشن های زیر سایه خورشید شهرستان بشرویه معطر به عطر و بوی پرچم امام رضا(ع) خواهد شد.

عرب زاده با بیان اينکه بیش از ۲۸۰ عنوان برنامه در سطح استان با حضور خدام حرم رضوی برگزار می‌شود، گفت: بیش از ۵۰ هزار بسته نمک و ۳ هزار نبات متبرک در ایام دهه کرامت در استان توزیع می‌شود.

وی اظهار کرد: دیدار عمومی با مردم، غبارروبی گلزارهای شهدا، دیدار با ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه در استان، دیدار با استاندار و فرمانداران، عیادت از بیماران، دیدار با خانواده شهدا، دیدار با مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، حضور در پادگان ها و بازدید از زندان ها و مراکز توانبخشی از جمله برنامه خدام حرم رضوی در خراسان جنوبی است.

مدیرعامل جمعیت جوانان سرزمین خورشید خراسان جنوبی با بیان اینکه تعمیق معنویت در جامعه و زیارت از راه دور از اهداف حضور کاروان خدام رضوی در خراسان جنوبی است، گفت: روستاها و نقاط مرزی استان در اولویت جشن های زیر سایه خورشید است.

عرب زاده از عقد زوج های جوان زیر سایه خورشید خبر داد و اظهار کرد: همچنین جشن بزرگ زیر سایه خورشید همزمان با سالروز میلاد امام رضا(ع) دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه در فرهنگسرای شهر بیرجند با حضور مردم و مسئولان استانی برگزار می‌شود‌.

  • نویسنده : فاطمه آسمانی
  • منبع خبر : پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی