تشکیل اداره‌کل پیام‌رسان‌های اجتماعی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
تشکیل اداره‌کل پیام‌رسان‌های اجتماعی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده به زودی اداره‌کل پیام‌رسان‌های اجتماعی در وزارت‌خانه و بخش مرتبط و مشخصی برای سواد رسانه در معاونت امور رسانه و تبلیغات، شکل می‌گیرد.

به گزارش نگاه خراسان جنوبی، سید محمد هاشمی پیش از ظهر یکشنبه در مراسم اختتامیه دومین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور، با بیان اینکه رسالت رسانه‌ها در دنیای مدرن بسیار دشوار و پیچیده است، افزود: رسانه‌ها نباید از کورس نفس‌گیر اطلاع‌رسانی عقب بیفتند بلکه باید و با به‌روز کردن فناوری کار و دانش خود در این میدان بمانند.

وی، با بیان اینکه مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش می‌کند با مباحث روز علم رسانه منطبق شود، گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده به زودی اداره‌کل پیام‌رسان‌های اجتماعی در وزارت‌خانه و بخش مرتبط و مشخصی برای سواد رسانه در معاونت امور رسانه و تبلیغات، شکل می‌گیرد.

هاشمی، با بیان اینکه در راستای حفظ سلامت محتوا و تقویت پیام‌رسانی در زمینه صوت و تصویر فراگیر، برنامه‌های خوبی انجام گرفته است، تصریح کرد: تمامی فیلم‌های سینمایی اعم از داخلی و خارجی در سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد پالایش و تأیید می‌شوند.

فعالیت ۸۸ رسانه فعال در خراسان جنوبی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی هم در این مراسم بیان کرد: دبیرخانه جشنواره مطبوعات شرق کشور از خرداد ماه با مشارکت استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد آغاز به کار کرد.

علی فرخنده، با اشاره به میزبانی بیرجند از این رویداد بزرگ، افزود: در مرحله اول ۶۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد که بعد از بررسی توسط دبیرخانه، ۴۱۷ اثر شامل ۲۵۵ اثر در بخش آزاد و ۱۶۲ اثر در بخش موضوعی با اولویت‌های گفتمانی دولت سیزدهم برای داوری ارسال شد.

وی، با اشاره به تجلیل از ۲۸ برگزیده این جشنواره، اظهار کرد: همزمان با روز قلم مصادف با ۱۵ تیر ماه، میزبان جشنواره ملی سواد رسانه، جایزه ملی پروفسور معتمدنژاد خواهیم بود؛

بنا به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، درحال حاضر ۸۸ رسانه در استان فعالیت دارند و امید است مهم‌ترین مأموریت پیش‌روی رسانه‌ها به درستی انجام شود.

  • نویسنده : احسان فوداجی
  • منبع خبر : پایگاه خبری نگاه خراسان جنوبی