اربعین بهترین پیام برای ایجاد تمدن اسلامی است
اربعین بهترین پیام برای ایجاد تمدن اسلامی است
امام جمعه بیرجند گفت: اربعین، بهترین پیام برای ایجاد تمدن اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری نگاه شرق ،

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، امروز ۱۰ شهریور در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند که در مسجد جامع المهدی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: جهان را باید بر اساس محبت و آنچه قرآن فرموده اداره کرد و پیام اربعین همین مسئله است.

وی با بیان اینکه از ۵۰۰ سال قبل اروپاییان به کشورهای مختلف تجاوز کردند لذا اینها حقوق بشر نمی‌شناسند، افزود: امروز دنیا ویرانه اروپا و آمریکا بوده و مایه ننگ است. استعمارها هیچ حد و مرزی نمی‌شناسند اما گاندی با پیروی از امام حسین(ع) دست استعمارگر را از هند کوتاه کرد لذا تکلیف شرعی و عقلی همین است که برای خارج شدن از زیر بار ظلم باید دست ظالم را کوتاه کرد.

به گزارش ایسنا، خطیب جمعه بیرجند بیان کرد: انقلاب اسلامی مهمترین هدف آن پیاده شدن عدالت و دفع ظلم بود البته قدم‌های خوبی برداشته شده لذا امروز دشمن در مساله تعرض مستقیم و تسلط بر جامعه دستش کوتاه است.

وی با اشاره به اینکه با آرمان‌های انقلاب فاصله داریم تصریح کرد: استعمارگران که بر کل جهان مسلط شده بودند بدترین نوع تسلط را بر ایران داشتند و کارشان فساد بود لذا از فحشا و مواد مخدر گرفته تا غیره تسلط‌های وحشتناک داشتند و کسی جرات نداشت در مقابل شکنجه گاه‌های ساواک و رضاخان حرفی بزند، اما انقلاب اسلامی با قدرت بیگانه را بیرون کرد و اختیاراتی که بر مردم داشتند از آنها گرفت و به خود مردم سپرد.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: اکنون خود مردم برای کشور، رییس جمهور و نماینده مجلس تعیین می‌کنند لذا در این مسیر فاصله با آرمان‌های انقلاب که پیاده کردن اسلام است را باید کم کنیم.

عبادی تصریح کرد: در انتخابات باید افراد شایسته را برگزید و لازمه آن هم دقت در انتخابات است لذا اگر فاصله با آرمان‌های انقلاب داریم؛ همه افرادی که در تعیین نیروی انسانی برای خود کوتاهی می‌کنند مقصر هستند.

وی با اشاره به مساله اربعین گفت: اربعین زوایای مختلف دارد و یکی از شاخص ترین آنها جداکردن حق و باطل است.